Czy mam bezpieczne hasło?

Wspomnieliśmy już, dlaczego tak ważne jest posiadanie silnego hasła. Jednak zanim siądziemy do skomplikowanych algorytmów umożliwiających nam utworzenie takiego, które mogłoby podjąć pracę jako cenzura przekleństw w komiksie  warto zastanowić się czy w ogóle tego potrzebujemy.

Silne hasło? Właściwie po co mi ono?

Przed wiekami wymagania dotyczące haseł nie były tak wielkie jak dziś. Już Jan III Sobieski w swoich pamiętnikach wspomniał, iż głównym hasłem do teczki z kodami atomowymi, które stały się kluczowym argumentem pod Wiedniem, było „marysienka1”. Caryca Katarzyna zaś, mapy na których nanoszono granice kolejnych zaborów zabezpieczyła hasłem „123123”. Czy dziś uznalibyśmy je za silne hasło? Raczej nie.

Strona na własnym hostingu? Nie bój się – to proste! Instalacja WordPressa krok po kroku

Na drodze do decyzji o rozpoczęciu samodzielnego życia w Sieci stoi często jeszcze jedna bariera, która bardzo często wydaje się dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę z W3 nie do przeskoczenia – samodzielna instalacja WordPressa (czy innego systemu zarządzania treścią).

Pan na włościach,czyli gdzie postawić bloga aby osiągnąć sukces

Klamka zapadła. Mamy czas, mamy chęci, mamy pomysły! Czas stworzyć bloga! Będą czytały go miliony, staniemy się rozpoznawalnym influencerem a firmy z naszej branży będą konkurować o to abyśmy chociaż wspomnieli o ich produktach! Ale ale… czy ten dom na pewno stoi na solidnych fundamentach? Gdzie postawić bloga aby osiągnąć sukces?

Bo urlop należy się każdemu

Okres wakacyjny w pełni, a jak wiadomo jedynie kiep siedzi w domu kiedy słonce za oknem a zachodni wiatr spienione goni fale. Gnany nagłą potrzebą zmiany otoczenia, ale niekoniecznie swojego, postanowiłem uciszyć to, zdecydowanie nietypowe dla mnie, uczucie wysyłając na zasłużony odpoczynek kilku z bohaterów z mojego dzieciństwa.

Projekt M.A.R.I.O

Jakiś czas temu stwierdziłem, ze zdrowie zdrowiem, ale trzeba zaryzykować i jednak odejść na chwilę od monitora. Oczywiście, aby nie popadać w skrajności nie pobiegłem od razu do pobliskiego parku aby zostać słynnym joggerem ani tez nie zdecydowałem się na zawstydzenie Schwarzeneggera swoim umięśnieniem po wizycie w najbliższej siłowni. Co to to nie, miejmy litość dla ludzi, nie można we wszystkim być najlepszym.

Pozostań w kontakcie!

Jeśli zainteresowała Cię oferta, masz dodatkowe pytania lub uwagi - zapraszam do kontaktu!

tel. +48 512 506 490
mail: kontakt[at]rjjuk.pl

3 + 3 =